Kemik Eklem Ağrıları

Kemik Eklem Ağrıları Ayşegül Hanım(51)
20 Yildir masa basi calisiyorum, bir suredir boyun agrilarimin dayanilmaz hale gelmesi nedeni ile Doktorum Hasan bey’e  gorundum. Dr. Hasan bey, idrar pH analizi istedi ve sonucunda Idrarıımın 5.5 degeri ile asidik olduğu, bu yüzden vücudumda mineral kaybi basladigi ortaya cikti. Hasan beyin tavsiyesi ile bir suredir mineral sitrat kompleksi kullanıyorum. Eczacımın verdigi Contracit idrar test kiti ile Idrarımı analiz ettiğimde, 1 ay içerisinde idrarimin 5.5 seviyesinden 7.5 seviyelerine yükseldiğini ve boyun agrilarimin önemli olcude azaldigini gordum.  Artik mineral kaybim en dusuk seviyelerde. Tesekkurler Dr. Hasan bey. Tesekkurler Contracit. 

Kemik Eklem Ağrıları hakkında bilgi için, lütfen soldaki menüyü kullanınız.
 

Asidik İdrar Birçok Hastalığın Habercisidir.

Vücudumuzdaki sıvıların ideal pH’sı 7,35 ile 7,45 arasında farklılık gösterir ve bu değer sayesinde vücudumuz kusursuz bir işleyişle günlük rutinini gerçekleştirir.

Hayvansal kaynaklı veya işlenmiş besinlerin belirgin bir özelliği vardır ‘’HİDROJEN İYONU’’ 

Yani asidite...

Günlük beslenmemiz esnasında vücudumuzda enerji metabolizması sonucu doğal olarak asit artıklar yani hidrojen iyonları oluşmaktadır. Bu normal bir durumdur, vücudumuz bunu dengeler, ancak beslenme alışkanlığımız ağırlıklı olarak hayvansal kaynaklı veya işlenmiş besinlerden oluşuyorsa bu denge bozulacaktır. Bunun kanıtı idrar Ph seviyemizin asidik olmasıdır.

İdrar Ph değerinin asidik seviyede olması sağlıksız bir vücut durumunun göstergesidir. Başta kanser olmak üzere, kemik erimesi,  obezite, eklem ağrıları, kireçlenme, böbrektaşı,tip2 diyabet, uykusuzluk, sürekli yorgunluk hali, selulit, depresif ruh hali gibi hastalıkların başınıza gelmesi olasılığı vardır.

İdrar Ph seviyenizi sürekli olarak alkaliye yakın seviyede tutmanız için beslenme alışkanlığınızı değiştirerek, sıklıkla sebze meyve tüketmeye ağırlık verin, spor yapın, havası temiz ortamlarda yaşayın. Çevresel koşullarınızı ve beslenme alışkanlığınızı kalıcı olarak değiştiremiyorsanız, alkali mineral kombinasyonu tabletler kullanarak asidik idrarınızı alkaliye çevirebilirsiniz. Böylece kötüye giden sağlık durumunuzu tersine çevirebilirsiniz.

 

Yorum

"Yorum alanı ..."


İdrarınızın Asit Yükünü öğrenmek 

ister misiniz?

Size en yakın eczaneden,

Alkalin İdrar test kiti edinebilir, Sadece 2 saniyede asit yükünüzü öğrenebilirsiziniz. 

 

DOKTORUNUZA SORUN ?